Çorbalarımız

Tavuk Suyu Çorbası

0006 tavuk suyu corbasi - ankara'nın i̇yilik çorbacısı tavuk suyu çorbası
Tavuk suyu corbasi 2 - ankara'nın i̇yilik çorbacısı tavuk suyu çorbası

Tavuk Suyu Çorbası

Kremalı Tavuk Suyu Çorbası, hakiki tavuk suyu çorbası değildir! Ne bir şifası vardır ne de tadından öte bir faydası…

Tavuk Suyu Çorbamızı, tavuğun kendi suyuna salça, taze baharatlar, domates ve biber ile tavuğun göğüs etini küp küp kesip ekleyerek, daha lezzetli olacak şekilde servis ediyoruz.

Tüm Çorbalarımız roka, maydanoz, turşu biber, yaz aylarında kuru soğan, kış aylarında karpuz turp; Han Çorba’nın Özel Ezmesi ve Han Ekmeği ile birlikte servis edilmektedir.

Anadolu’nun her şehrinde yapılır ancak o kadar güzel bir çorbadır ki her bölge bu çorbaya kendilerine has bir dokunuş ilave etmişlerdir. Kimi bölgelerde pirinç, kimi bölgelerde bulgur ile hazırlanır. Kimi bölgelerde patates ve havuç ilave edilir kimi bölgelerde terbiye edilip için şehriye ilave edilir. Bütün bu farklılıklara rağmen özü aynıdır.

Hasta ziyaretlerinin vazgeçilmezi, kış aylarının favorisi, her yudumu insana şifadır. Her şeyden önce magnezyum açısından zengindir, rahat bir uyku sağlar. Az bir miktar limon ile tüketildiğinde gribal enfeksiyonların iyileşmesinde yardımcıdır, bu özelliği ile bağışıklığı güçlendirir. Kalın bağırsakların çalışmasına fayda ettiği gibi eklem ağrılarını da söker atar.

Müşteri, Allah’ın bizim için ayırmış olduğu rızkı, kapımıza kadar getiren elçisidir…

Özel tarifimizle hazırladığımız çorbalarımızı tatmanız için Ankara – Pursaklar Esenboğa Havalimanı Yolu üzerinde 7/24 açık olan restoranımıza, siz değerli müşterilerimizi bekliyoruz.

Tüm çorbalarımızın sizlerle bir hikayesi var. Çorbalarımızla yaşanılan anılarımız var. Han Çorba olarak işimizden çok keyif alıyoruz. Sizlerin memnuniyetini, bize karşı samimiyetini görünce içimizi bir huzur kaplıyor. Ankara’da Han Çorba emrinizde. Bekliyoruz.

Haftanın 7 Günü 24 Saat sizleri bekleriz. Rezervasyon İçin Bizi Arayın

Sosyal Medya’da Han Çorba’yı Takip Etmeyi Unutmayın

Han Çorba Instagram
Han Çorba Facebook
Han Çorba Youtube

Tavuk suyu corbasi - ankara'nın i̇yilik çorbacısı tavuk suyu çorbası