Çorbalarımız

Şırdan Çorbası

Hcweb 0004 sirdan - ankara'nın i̇yilik çorbacısı şırdan çorbası
Sirdan corbasi 01 - ankara'nın i̇yilik çorbacısı şırdan çorbası

Şırdan Çorbası

Şırdan, işkembe çorbaları ve hakiki çorbacılarda bir “püf” noktadır.

Şırdan, işkembeden daha kirli bir sakakattır. Bu yüzden Şırdan Çorbası, her yerde içilebilecek ve her yerde bulunabilecek bir çorba değildir. Kolay kolay menülerde kendine yer bulamamasının sebebi de, temizleme işleminin doğru bir şekilde yapılamamasıdır.

İşkembe Çorbamızda da dediğimiz gibi;

Bu iş VİCDAN işidir!

Şırdanlarımızın temizliği, Türkiye’de muadili çok az kalmış olan iki ustamızın, sanatkarlık seviyesinde ve vicdanlarının pusulasında gerçekleştirdikleri temizlik ile tane tane işlenmektedir.

Şırdan, en kirli sakatat olmasına rağmen aynı zamanda en lezzetlisidir.

Şırdan Çorbası, Ankara’da, Han Çorba’da İçilir!

Tüm Çorbalarımız roka, maydanoz, turşu biber, yaz aylarında kuru soğan, kış aylarında karpuz turp; Han Çorba’nın Özel Ezmesi ve Han Ekmeği ile birlikte servis edilmektedir.

Geçmişi Orta Asya’ya kadar giden bu özel lezzet yıllar geçtikçe bir takım değişimler yaşamıştır. İlk başlarda sade olarak hazırlanan bu çorba önce saray zümresinin sonra da halkın baharatlara kolay bir şekilde ulaşmasıyla beraber bugünkü halini almıştır.

 

Kirli bir sakat olan işkembe’den yapılan bu çorbayı temiz yapmak zordur, lezzetli yapmak ise ondan da zordur. İşinin ehli bir ustanın elinde sadece bir çorba değil “şifa”dır.  Besleyicidir, a vitamini ve b12 vitamini açısından çok zengindir. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi kalp/damar hastalıklarının önüne geçer. Bütün bunların yanında sindirim sistemini desteklediği gibi bağırsaklarda oluşan hastalıkların iyileştirme sürecini hızlandırır.

Müşteri, Allah’ın bizim için ayırmış olduğu rızkı, kapımıza kadar getiren elçisidir…

Özel tarifimizle hazırladığımız çorbalarımızı tatmanız için Ankara – Pursaklar Esenboğa Havalimanı Yolu üzerinde 7/24 açık olan restoranımıza, siz değerli müşterilerimizi bekliyoruz.

Tüm çorbalarımızın sizlerle bir hikayesi var. Çorbalarımızla yaşanılan anılarımız var. Han Çorba olarak işimizden çok keyif alıyoruz. Sizlerin memnuniyetini, bize karşı samimiyetini görünce içimizi bir huzur kaplıyor. Han Çorba emrinizde. Bekliyoruz.

Sirdan corbasi 02 - ankara'nın i̇yilik çorbacısı şırdan çorbası

Haftanın 7 Günü 24 Saat sizleri bekleriz. Rezervasyon İçin Bizi Arayın

Sosyal Medya’da Han Çorba’yı Takip Etmeyi Unutmayın

Han Çorba Instagram
Han Çorba Facebook
Han Çorba Youtube