Basında Biz

Pursaklar Lokantası Han Çorba Diyor Ki : Sen Evde Kal, Çorba Bizden Olsun!

Pursaklar lokantası han çorba diyor ki sen evde kal çorba bizden

Pursaklar Lokantası Han Çorba Diyor Ki : Sen Evde Kal, Çorba Bizden Olsun!

Ankara Pursaklar lokanta işletmeciliği yapan Onur Özdemir yeni tip koronavirüs nedeniyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Evde kal” çağrısına uyan vatandaşlara destek veriyor.

Pursaklarda bir lokanta işletmecisi evden çıkamayan vatandaşlara ücretsiz çorba ikramı kararı aldı. Adrese “Han Çorba” “Sen Evde Kal” yazısıyla ev ev gezen Onur Özdemir, “Dükkânlarımız kapansa da gücümüzün yettiği kadar her şeyden fedakârlık ederek her gün elleri öpülesi eski topraklara koşacağız. Gururla onlara hizmet edip milli bir meselede bir Türk gencine yakışır şekilde yanlarında olacağız” dedi.

Ankara Çorbacısı Han Çorba’dan Sosyal Sorumluluk 

Sosyal sorumluluk projelerine sürekli destek veren Onur Özdemir, “Han Çorba olarak açıldığımız günden beri defalarca sosyal sorumluluk projeleri yaptık ve farklı projeler ile insanların dikkatini çekerek iyiliğin çoğalmasını sağladık. Evlere servis askıda çorba uygulaması, sokak hayvanlarını çocuklara sevdirmek için besle resim at ailene çorba bizden dedik. Ve her kış sokak hayvanlarını besledik. Kızılay kan bağış kampanyası yaptık. İşletmemiz önünde bulunan bağış aracında bağış yapan herkese çorba ve tatlı ikram ettik.1 yıldır plastik kapak topladık ve kampanyamıza çocukları ekleyip okul okul gezerek kapak toplayan çocuklara önce geri dönüşümü ardından çevrecilik ile ilgili bilgilendirme yaparak çorba ve tatlı ikram ettik. Elazığ depreminde eşya yerine depremzedelere çocuklardan mektuplar istedik ve onlara mektuplarla destek olduk” diye konuştu.

Pursaklar lokantası han çorba diyor ki sen evde kal çorba bizden

Onur Özdemir: Ankara’da İyilik Çorbacısı Olarak Yolumuza Devam Edeceğiz

Ülkemizdeki malum virüs salgını işletmemizin kapatılmasına hayatın felç olmasına sebep oldu ve gördük ki fırsatçılar çoğaldı. İki katına ürün yok diye saklanan eşyaları duyduk. Yaşlıların ölümüne sebep olan bu hastalıkta gördük ki eski toprak dedeler nineler yalnız kaldı. Dayanamadık.

Onlara vefamızı göstermek, yanlarında olmak ve fırsatçılara tepki göstermek adına 65 yaş üzeri çevremizde ulaşabildiğimiz her eve günlük çorba götürmeye onların eksiklerini tamamlamaya başladık. Dükkânlarımız kapansa da Allah’ın izniyle gücümüzün yettiği kadar her şeyden fedakârlık ederek her gün elleri öpülesi eski topraklara koşacağız” ifadelerini kullandı.

Haberimiz (Kaynak) : Ankara Gazetesi

Haftanın 7 Günü 24 Saat sizleri bekliyoruz. Rezervasyon İçin Bizi Arayın

Sosyal Medya’da Han Çorba’yı Takip Etmeyi Unutmayın

Han Çorba Instagram
Han Çorba Facebook
Han Çorba Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.