Çorbalarımız

Mercimek Çorbası

0009 mercimek corbasi - ankara'nın i̇yilik çorbacısı mercimek çorbası, süzme mercimek çorbası, han çorba ankara
Mercimek01 - ankara'nın i̇yilik çorbacısı mercimek çorbası, süzme mercimek çorbası, han çorba ankara

Mercimek Çorbası

… veya bir diğer ismiyle restoran tipi süzme mercimek çorbası!

Türk Mutfağının ve damak tadının vazgeçilmez lezzeti Süzme Mercimek Çorbası, Han Çorba’da!

Annelerimizin elleriyle hazırladığı o lezzeti yakalamak için çabaladık ve başardık! Dumanı tüter vaziyette, üzerinde özel hazırladığımız sosu ile servis edilen Mercimek Çorbamız, daha ilk yudumdan anılarınızı canlandıracak; sadece karnınızı doyurmakla kalmayacak, aynı zamanda kalplerinizi de ısıtacak.

Bazı çorbalar vardır sadece damağa değil aynı zamanda kokusuyla da insanlara hitap eder, iştah açar. İşte bu çorbaların başında gelir Ezogelin / Mercimek çorbası. Bu çorba aynı zamanda Anadolu’yu ve Anadolu insanını da anlatır. Yumuşak bir tadı vardır, ekşi katılınca da güzeldir, acı katılınca da. Her haliyle güzeldir.

Sofların vazgeçilmezi, lezzeti ülke sınırlarını aşmış olan bu çorba sadece lezzetli olmakla kalmıyor içerdiği yüksek lif sayesinde şeker hastalarının kanlarındaki insülinin dengelenmesine yardımcı olur. Demir ve Folik asit içerdiğinden kalp krizi riskini azaltır, kanı temizler ve kansızlığa iyi gelir. Bütün özelliklerinin yanında iyi bir potasyum deposudur bu nedenle de yüksek tansiyonu önler.

Tüm Çorbalarımız roka, maydanoz, turşu biber, yaz aylarında kuru soğan, kış aylarında karpuz turp; Han Çorba’nın Özel Ezmesi ve Han Ekmeği ile birlikte servis edilmektedir.

Müşteri, Allah’ın bizim için ayırmış olduğu rızkı, kapımıza kadar getiren elçisidir…

Özel tarifimizle hazırladığımız çorbalarımızı tatmanız için Ankara – Pursaklar Esenboğa Havalimanı Yolu üzerinde 7/24 açık olan restoranımıza, siz değerli müşterilerimizi bekliyoruz.

Tüm çorbalarımızın sizlerle bir hikayesi var. Çorbalarımızla yaşanılan anılarımız var. Han Çorba olarak işimizden çok keyif alıyoruz. Sizlerin memnuniyetini, bize karşı samimiyetini görünce içimizi bir huzur kaplıyor. Ankara’da Han Çorba emrinizde. Bekliyoruz.

Haftanın 7 Günü 24 Saat sizleri bekleriz. Rezervasyon İçin Bizi Arayın

Sosyal Medya’da Han Çorba’yı Takip Etmeyi Unutmayın

Han Çorba Instagram
Han Çorba Facebook
Han Çorba Youtube

Mercimek02 - ankara'nın i̇yilik çorbacısı mercimek çorbası, süzme mercimek çorbası, han çorba ankara