Basında Biz, Sosyal Sorumluluk

Mavi Kapak Kampanyasında Han Çorba İle Mutlu Son!

Han çorba mavi kapak kampanyası tamamlandı

Ankara’nın Pursaklar ilçesinde bulunan iyilik çorbacısı, Onur Özdemirin işletmeciliğini yaptığı Han Çorba engelleri yıkmaya devam ediyor.

İyilik çorbası ile tüm çorba severlerin bir numaralı adresi olarak engellilere akülü ve tekerlekli sandalye temin etmek için çıktığımız bu yolda Ankara’da belki de Türkiye’de Han Çorba ailesi olarak rekor sayıda mavi kapak topladık.

Mavi Kapak Kampanyası dahilinde Ankara’da 100 mavi kapak ile katılım sağlayan müşterilerimize çorba ve tatlı ikramında bulunduk. Geri dönüşüme de teşvik etmek amacıyla geçen yıl başlattığımız Mavi Kapak Kampanyası için öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin desteğini aldık. 3 yıldır, yarısı pandemi ile geçen bu zorlu süreçte, okulları gezerek geri dönüşüm alışkanlığını ve engellilere karşı olan bilinci çocuklara kazandırmayı hedefledik…

Ankara’nın İyilik Çorbacısı Han Çorba ile Mavi Kapak Kampanyasında Mutlu Son!

İyilik Çorbacısı olarak amacımız çocukların hatta tüm insanların hem geri dönüşüme ve az da olsa doğaya katkı sağlamaları hem de engellilerin çektiği zorlukların farkına varılması, bu engellerin ortadan kalkmasına yardımcı olmaları idi.

İyilik çorbacısı olarak başlattığımız Mavi Kapak Kampanyası ile 50 milyon adet plastik mavi kapak toplayarak eriştiğimiz akülü ve tekerlekli sandalyeler, ihtiyaç sahibi engelliler ile buluşturmak üzere 18 Mart 2022 Cuma günü saat 14.00’da yola çıktı.

İyilik çorbaları ile gönülleri fetheden Ankara Çorbacısı Han Çorba’nın sahibi Onur Özdemir, toplanan 3,5 ton mavi kapakla akülü ve tekerlekli sandalye alındığını; kampanyanın başarılı bir şekilde noktalandığını belirtti ve ekledi:

“Geleceğimiz çocukların ve bilinçli insanların elinde. Bu kampanyaya katılarak bize destek verenlere iyilik çorbası ve tatlı ikramıyla öncelikle engelleri ortadan kaldırmak istiyoruz. Hem ailemizi genişletmek hem de bu lezzeti yayarak plastik mavi kapakları topluyoruz ve ihtiyaç sahibi birçok insana umut oluyoruz. İyilik çorbacısı Han Çorba olarak bize bu süreçte destek veren, mavi kapak kampanyamıza katılan tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailemize katılan herkese teşekkür ediyoruz.”

Engelleri ortadan kaldırmak hepimizin elinde, Mavi Kapak toplamaya devam!

Han çorba mavi kapak kampanyası başarılı bir şekilde bitti

Haftanın 7 Günü 24 Saat sizleri bekliyoruz. Rezervasyon İçin Bizi Arayın

Sosyal Medya’da Han Çorba’yı Takip Etmeyi Unutmayın

Han Çorba Instagram
Han Çorba Facebook
Han Çorba Youtube