Han Çorba Günlüğü

Han Çorba Mavi Kapak Toplamakta 3,5 Ton ile Rekor Kırdı

Han çorba mavi kapak kampanyası tamamlandı

Ankara’nın Tebessüm Şehri Pursaklar ilçesinde bulunan İyilik Çorbacısı Han Çorba, Onur Özdemir’in işletmeciliği ile birlikte Mavi Kapak Kampanyasını okullara taşıdı. Pursaklar ilçesinde lokanta işleten İyilik Çorbacısı Onur Özdemir, genellikle öğrencilerden oluşan müşterilerini geri dönüşüme teşvik etmek amacıyla geçen yıl mavi kapak toplama kampanyası başlattı.

Ankara’nın İyilik Çorbacısı, çok kısa sürede 2,5 tonun üzerinde mavi kapak toplayarak hem bir ilke başardı hem de okullara taşıdığı bu plastik kapak toplama sürecinde oldukça fazla olumlu geri dönüş aldı. Han Çorba, Ankara’da mavi kapak toplama kampanyasında öğrenciler ile birlikte rekora imza attı.

“Engelleri yıkıp geçiyoruz” diyen İyilik Çorbacısı Han Çorba Cuma günü bir tır dolusu kapağı Cuma günü göndermiş bulunmaktadır. “İyilik paylaştıkça artar” diye çıktığımız bu yolda mavi kapak kampanyası ile engellilere akülü ve tekerlekli sandalyelerini buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz.

“İyilik çorbacısı olarak mavi kapak kampanyası ile birlikte çocuklara bilinç kazandırmak, engelli olarak yaşayanların çektiği zorluklara dikkat çekmek ve doğamıza katkıda bulanarak İyilik Çorbacısını birçok zeminde buluşturmak en temel amacımız.”

Bu Rekor Sadece Han Çorba’nın Değil, Hepimizin: 3,5 Ton Mavi Kapak!

Han Çorba’nın işletmecisi Onur Özdemir diyor ki;

“3 yıl boyunca İyilik Çorbacısı olarak okulları gezdik ve bu süreçte bizi zorlayan birçok faktöre rağmen mavi kapak kampanyasından ve öğrencilerimizden hiçbir zaman vazgeçmedik. İyilik Çorbacısı Han Çorba bu süreçte bir çorbacıdan daha fazlası olduğunu askıda çorba, mavi kapak kampanyası ve pandemi sürecinde yapmış olduğu sosyal sorumluluk projeleri ile göstermiştir. Bu süreçte bizi yalnız bırakmayan herkese minnettarız. Mavi kapak kampanyası sürecinde 50 milyon adet mavi kapak öğrencilerle, yapmış olduğumuz teşvik edici 100 mavi kapak getiren müşterilerimize İyilik çorbacısı olarak tatlı ve çorba ikramlarında bulunarak bu noktalara kadar gelmiştir.”

İyilik Çorbacısı mavi kapak toplama kampanyası sayesinde deposunda biriktirdiği kapakları Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne ulaştırdı. İyilik Çorbacısı mavi kapak kampanyasında birçok kişiye umut olmuştur.

Özellikle mavi kapak kampanyası ile birlikte engelli insanların umudu olmaya devam ediyor. Birçok engelli için belki de hayal olan tekerlekli ve akülü sandalye İyilik Çorbacısı Han Çorba ile umutlarının yeşermesine yardımcı olmaktadır.

Han çorba mavi kapak kampanyası başarılı bir şekilde bitti

Haftanın 7 Günü 24 Saat sizleri bekliyoruz. Rezervasyon İçin Bizi Arayın

Sosyal Medya’da Han Çorba’yı Takip Etmeyi Unutmayın

Han Çorba Instagram
Han Çorba Facebook
Han Çorba Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.