Uncategorized

Han Çorba Mavi Kapak Kampanyasını Okullara Taşıdı

Ankara’nın Tebessüm Şehri Pursaklar ilçesinde bulunan Han Çorba, Onur Özdemir’in işletmeciliği ile birlikte Mavi Kapak Kampanyasını okullara taşıyor. Han Çorba çok kısa sürede 2,5 tonun üzerinde mavi kapak toplayarak hem bir ilke imza atmış oluyor hem de okullara taşıdığı bu mavi kapak toplama sürecinde oldukça fazla olumlu geri dönüş alıyor.

Ankara’da bulunan okullarla, velilerle ve öğrenciler ile iş birliği içinde bulunan Onur Özdemir bu kampanyada onlardan destek almak konusunda öğrencilere Han Çorba’da çeşitli imkanlarda bulunuyor.  Öğrencilerin büyük desteğini alan kampanyada , “Öğrencilerimize geri dönüşüm konusunda alışkanlık kazandırmak istiyoruz.”  ve “Çorba bahane, onları birlik, yardım ve geri dönüşümle ilgili bilgi sahibi yapmak bizim için en önemlisi.”  diyerek  öğrencilere ve geleceğimize vermiş olduğu değeri gösterdi.

Mavi kapak toplayan öğrencileri desteklemek için öğrencileri Han Çorba’da tatlı ve çorba ikram etmek için önce okuldan sonra da velilerden izin almaktadır. Mavi Kapak Kampanyası konusunda bu şekilde işini ciddiye alıp son derece inançlı olan Han Çorba bütün ihtiyaç sahiplerine en kısa sürede daha çok mavi kapak toplayarak akülü sandalye ve tekerlekli sandalyelerini onlarla buluşturmak için çabalıyor.

Mavi Kapak Kampanyası Onur Özdemir ve Han Çorba ile Okullarda

Han Çorba ve Onur Özdemir şimdiye kadar 4 okulda 8 sınıfta kapak topladılar. 12’ye yakın okul ise Mavi Kapak Toplama Kampanyası için sırada bekliyor. Öğrencilerden Ecrin Nur Öztürk de arkadaşlarıyla birlikte topladıkları yüzlerce kapağı Han Çorba’ya teslim ettiklerini ifade ederek, “Bize çorba ikram ettiler, çok sevindik. Bütün arkadaşlarımı Mavi Kapak Toplama Kampanyasına davet ediyorum. “Fiziksel engellilere yardım etmek benim için büyük bir onur.” diye konuştu.

Birçok okul ve veli Han Çorba’nın okullarına gelip Mavi Kapak Kampanyası’nı kendi okullarında da başlatmak konusunda oldukça hevesliler. Onur Özdemir için gelecekteki nesillere birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma bilincini aşılamak ve bu konuda şu an ve gelecekte iz bırakmak, durumu el vermeyen ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmak bizim için tarifi olmayan bir gurur ve sevinçtir.

Han çorba mavi kapak kampanyasında i̇lklere i̇mza atıyor

Haftanın 7 Günü 24 Saat sizleri bekliyoruz. Rezervasyon İçin Bizi Arayın

Sosyal Medya’da Han Çorba’yı Takip Etmeyi Unutmayın

Han Çorba Instagram
Han Çorba Facebook
Han Çorba Youtube