Çorbalarımız

Ezogelin Çorbası

0008 ezogelin corbasi - ankara'nın i̇yilik çorbacısı ezogelin, ezogelin çorbası
Ezogelin corbasi - ankara'nın i̇yilik çorbacısı ezogelin, ezogelin çorbası

Ezogelin Çorbası

Anne eli değmiş gibi…

Ezogelin Çorbamızı hazırlarken, kırmızı mercimeği un ve taze baharatlar ile kaynatıp harmanlıyoruz.

Mercimek ile yapılan sarı renkli Mercimek Çorbası ile arasındaki en büyük fark, rengi ve kıvamıdır. Ezogelin Çorbası, annelerimizin evde yaptığı o lezzetli mercimet çorbası ile aynı çorbadır; ancak restoranlarda bilinen ismi Ezo Gelin Çorbası’dır.

Anne eli değmiş gibi lezzetli ve şifalı Ezogelin Çorbamız, 7/24 servis edilmektedir.

Tüm Çorbalarımız roka, maydanoz, turşu biber, yaz aylarında kuru soğan, kış aylarında karpuz turp; Han Çorba’nın Özel Ezmesi ve Han Ekmeği ile birlikte servis edilmektedir.

Anadolu’nun geleneksel tatları arasında yer alan Ezogelin Çorbası, sadece tadıyla değil şifasıyla da öne çıkar. Güzel ve sıcak bir kase Ezogelin, yorgunluğu atmanıza yardımcı olur; kansızlığa ve soğuk algınlığına iyi gelir. Ayrıca sizi tüm gün tok tutabilecek kadar enerji verir.

Bazı çorbalar vardır sadece damağa değil aynı zamanda kokusuyla da insanlara hitap eder, iştah açar. İşte bu çorbaların başında gelir Ezogelin çorbası. Bu çorba aynı zamanda Anadolu’yu ve Anadolu insanını da anlatır. Yumuşak bir tadı vardır, ekşi katılınca da güzeldir, acı katılınca da. Her haliyle güzeldir.

Sofların vazgeçilmezi, lezzeti ülke sınırlarını aşmış olan bu çorba sadece lezzetli olmakla kalmıyor içerdiği yüksek lif sayesinde şeker hastalarının kanlarındaki insülinin dengelenmesine yardımcı olur. Demir ve Folik asit içerdiğinden kalp krizi riskini azaltır, kanı temizler ve kansızlığa iyi gelir. Bütün özelliklerinin yanında iyi bir potasyum deposudur bu nedenle de yüksek tansiyonu önler.

Müşteri, Allah’ın bizim için ayırmış olduğu rızkı, kapımıza kadar getiren elçisidir…

Özel tarifimizle hazırladığımız çorbalarımızı tatmanız için Ankara – Pursaklar Esenboğa Havalimanı Yolu üzerinde 7/24 açık olan restoranımıza, siz değerli müşterilerimizi bekliyoruz.

Tüm çorbalarımızın sizlerle bir hikayesi var. Çorbalarımızla yaşanılan anılarımız var. Han Çorba olarak işimizden çok keyif alıyoruz. Sizlerin memnuniyetini, bize karşı samimiyetini görünce içimizi bir huzur kaplıyor. Ankara’da Han Çorba emrinizde. Bekliyoruz.

Haftanın 7 Günü 24 Saat sizleri bekleriz. Rezervasyon İçin Bizi Arayın

Sosyal Medya’da Han Çorba’yı Takip Etmeyi Unutmayın

Han Çorba Instagram
Han Çorba Facebook
Han Çorba Youtube

Ezogelin corbasi - ankara'nın i̇yilik çorbacısı ezogelin, ezogelin çorbası