Çorbalarımız

Ayak Paça Çorbası

Hcweb 0006 ayak paca - ankara'nın i̇yilik çorbacısı ayak paça çorbası, ankara, çorbacı, ankara çorbacı
Ayak paca corbasi 01 - ankara'nın i̇yilik çorbacısı ayak paça çorbası, ankara, çorbacı, ankara çorbacı

Ayak Paça Çorbası

Ayak Paça Çorbası 3 Çeşit Yapılır:

  • Tırnak Paça dediğimiz, kuzu ayağının tümü ile yapılan
  • Dana ayağın taneleri ve dana ayağın kendi suyuyla yapılan
  • Ve Han Çorba‘nın kullanmakta olduğu yöntem!

Han Çorba’da Ayak Paça çorbası, tüm çorbalarımızda kullandığımız, işkembe ve şırdan özünü kaynatarak aldığımız Sihirli Su’ya dana ayağın tanelerinin eklenmesiyle hazırlanmakta ve müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır.

Günlük olarak hazırladığımız; işkembe ve şırdanı en az sekiz saat süreyle kaynatarak elde ettiğimiz özün içerisine tane olarak dana ayağın iliğini ekliyoruz.

Böylece Ankara Çorbacıları arasında Ayak Paça Çorbası söz konusu olduğunda, eşsiz lezzetimizle hem akıllarda hem de damaklarda yer ediyoruz.

Ayak Paça Çorbası, Ankara’da, Han Çorba’da İçilir!

Tüm Çorbalarımız roka, maydanoz, turşu biber, yaz aylarında kuru soğan, kış aylarında karpuz turp; Han Çorba’nın Özel Ezmesi ve Han Ekmeği ile birlikte servis edilmektedir.

Sakatat ile yapılan çorbalarda malzemeleri dikkatle seçmek çok önemlidir. Bu malzemelerin bir araya geldiğinde çok sağlıklı olabileceği gibi, özenle temizlenip hazırlanmadığında sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Bu sebeplerden dolayı işin ustaları tarafından hazırlanan sakatat çorbalarını tercih etmek gerekir.

Seveni kadar sevmeyeni de bol olan buna rağmen Türk mutfağında ayrı bir yere sahip olan bu çorba düzenli içildiği taktirde enerji verir, kronik yorgunluğu giderir. Mineraller açısından zengin olduğu için de cildinizi gençleştirir, bağışıklık sistemini güçlendirir, özellikle kış aylarında vücut direncini yükseltir. Bu güzide çorba aynı zamanda kemik ve kan hastalıklarının

Tüm çorbalarımızın sizlerle bir hikayesi var. Çorbalarımızla yaşanılan anılarımız var. Han Çorba olarak işimizden çok keyif alıyoruz. Sizlerin memnuniyetini, bize karşı samimiyetini görünce içimizi bir huzur kaplıyor. Han Çorba emrinizde. Bekliyoruz.

Müşteri, Allah’ın bizim için ayırmış olduğu rızkı, kapımıza kadar getiren elçisidir…

Özel tarifimizle hazırladığımız çorbalarımızı tatmanız için Ankara – Pursaklar Esenboğa Havalimanı Yolu üzerinde 7/24 açık olan restoranımıza, siz değerli müşterilerimizi bekliyoruz.

Ayak paca corbasi 02 - ankara'nın i̇yilik çorbacısı ayak paça çorbası, ankara, çorbacı, ankara çorbacı

Haftanın 7 Günü 24 Saat sizleri bekleriz. Rezervasyon İçin Bizi Arayın

Sosyal Medya’da Han Çorba’yı Takip Etmeyi Unutmayın

Han Çorba Instagram
Han Çorba Facebook
Han Çorba Youtube