Basında Biz

100 Mavi Kapakta Çorba İkramı

Ankara'da 100 mavi kapak getirene çorba i̇kramı

Ankara’da 100 Mavi Kapak Getirene Çorba İkramı

Han Çorba sahibi Onur Özdemir, ihtiyaç sahibi engellilere akülü ve tekerlekli sandalye temin etmek için başlattığı kampanyaya en az 100 mavi kapak toplayarak katılan müşterilerine çorba ve tatlı ikram ediyor

Pursaklar’da Ankara’nın en iyi çorbacısı olan Han Çorba’yı işleten Onur Özdemir, genellikle öğrencilerden oluşan müşterilerini geri dönüşüme teşvik etmek amacıyla geçen yıl mavi kapak toplama kampanyası başlattı. Uygulama sayesinde deposunda biriktirdiği kapakları Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne ulaştıran Özdemir, ihtiyacı olan engellilerin akülü veya tekerlekli sandalye sahibi olmasına katkıda bulunuyor.

Amaç Rekor Sayıda Mavi Kapak!

Onur Özdemir, geçen yıldan beri sürdürdüğü kampanyaya özellikle öğrencilerin destek sağladığını söyledi. Sınıflarda kapakların geri dönüşümüyle ilgili öğrencileri bilgilendirdiğini ifade eden Özdemir, “Geri dönüşüm konusunda alışkanlık kazandırmak istiyoruz. Çorba bahane, onları birlik, yardım ve geri dönüşümle ilgili bilgi sahibi yapmak bizim için en önemlisi. Geleceğimiz çocukların ellerinde. Çok da güzel dönüşler alıyoruz. Şu ana kadar 2,5 tona yakın mavi kapak topladık.Amaç rekor sayıda kapak”dedi.

Ankara'da 100 mavi kapak getirene çorba i̇kramı

Benim İçin Büyük Onur

Öğrencilerden Ecrin Nur Öztürk de arkadaşlarıyla birlikte topladıkları kapağı işletmeye teslim ettiklerini ifade ederek, “Bize çorba ikram ettiler, çok sevindik. Bütün arkadaşlarımı kapak toplamaya davet ediyorum. Fiziksel engellilere yardım etmek benim için büyük bir onur” dedi.

Haberimiz (Kaynak) : Sabah

Haftanın 7 Günü 24 Saat sizleri bekliyoruz. Rezervasyon İçin Bizi Arayın

Sosyal Medya’da Han Çorba’yı Takip Etmeyi Unutmayın

Han Çorba Instagram
Han Çorba Facebook
Han Çorba Youtube